استفاده از دستگاه بای پپ به تشخیص پزشک برای برخی از بیماران توصیه می شود. نتایج حاصل از بررسی های بالینی توسط پزشک منجر به شناخت بیماری شده و راه های درمان مناسب انتخاب می شود. دستگاه بای پپ وسیله ای است که برای تهیه هوای استنشاقی به بیمار مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه بای پپ دارای حساسیت بالایی است و قابلیت برنامه ریزی با توجه به نیاز بیمار را دارد. به طور ساده می توان گفت فشار واحد BiPAP در حالت بازدم، به فشار پایین تر تغییر کرده و یک مقاومت متغیر و دائمی را در مسیر تنفس بیمار ایجاد می کند.

استفاده از دستگاه بای پپ در بیماری ها

انواع دستگاه های اکسیژن ساز برای بیمارانی با مشکلات تنفسی در نظر گرفته می شود. دستگاه بای پپ پلاس نمونه ای ایرانی از دستگاه های اکسیژن ساز است که توسط شرکت دانش بنیان زیست تجهیز شریف تولید شده اند. دستگاه بای پپ پلاس برای تنظیم فشار هوا و دریافت اکسیژن مورد نیاز بیماران در خواب شبانه بیشترین کارایی دارد. هم اکنون طیف وسیعی از بیماران از بای پپ پلاس در مراکز درمانی و یا منزل استفاده می کنند.

آپنه خواب: دستگاه بای پپ برای بیماران آپنه خواب مرکزی یک راه حل قطعی است. استفاده از  بای پپ در این بیماران به صورت دائمی و همیشگی توصیه می شود. عدم استفاده از دستگاه منجر به بازگشت علائم بیماری می شود.

اختلالات قلب و عروق: بیمارانی که از نارسایی احتقانی قلب رنج می برند نیازمند درمان با دستگاه های اکسیژن ساز، جهت تامین اکسیژن با غلظت بالا هستند. تعیین فشار واحد و زمان استفاده از بای پپ در بیماران قلبی در مراکز درمانی و طبق تجویز پزشک می باشد.

بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD) : درمان دارویی به همراه اکسیژن درمانی با دستگاه بای پپ در این بیماران می تواند از پیشرفت بیماری جلوگیری کرده و روند درمان با سرعت بیشتری صورت می گیرد.

اختلالات عصبی-عضلانی: پس از بررسی تیتراسیون CPAP بیمار، پزشک می تواند تصمیم بهتری در مورد نحوه درمان با BiPAP داشته باشد. دستگاه بای پپ پلاس تولید زیست تجهیز قابلیت های دستگاه سی پپ را نیز دارا بوده و مطابق با تکنولوژی روز دنیا تولید شده است.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • مجید بنی اسدی
    سپتامبر 3, 2018 12:58 ب.ظ

    برای خرید دستگاه بای پپ پلاس به کجا مراجعه کنم هیچ لینکی در این سایت برای خرید دستگاه ندیدم

    پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست