راهنمای عیب یابی و تعمیر اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز یکی از تجهیزات پزشکی است که نوع خانگی آن نیز عرضه شده است. این دستگاه برای استفاده 24 ساعته بیمار طراحی شده و نیاز فرد به اکسیژن در طول شبانه روز را تامین می کند. در صورتی که دستگاه اکسیژن ساز خانگی دچار مشکل شود، نباید اقدام به باز کردن دستگاه کنید. تعمیر اکسیژن ساز خانگی یک کار تخصصی است و توسط تعمیرکار حرفه ای انجام می شود. قبل از تماس با تعمیرکار می توانید برخی موارد را بررسی کرده و به راحتی مشکلات احتمالی را برطرف کنید.

تعمیر اکسیژن ساز خانگی در منزل

  • عدم کارکرد دستگاه: چراغ شاخص روشن بودن دستگاه خاموش است و اکسیژن ساز کار نمی کند. قبل از تماس برای تعمیر اکسیژن ساز ، از اتصال سیم برق و وجود برق در پریز اطمینان پیدا کنید. گاهی خارج شدن دو شاخه از پریز این مشکل را به وجود می آورد.
  • روشن شدن شاخص اخطار: چراغ شاخص اخطار روش شده و با اخطار دستگاه مواجه هستید. در این صورت از روشن بودن دکمه محافظ مطمئن شده و در صورت خاموش بودن دکمه محافظ اورلود را روشن کنید.
  • صدای کوتاه هر 20 ثانیه یک‌بار: به طور معمول این صدا همراه با اخطار صفحه نمایش E01 نمایان می شود و علت آن، مسدود بودن مسیر اکسیژن است. شیلنگ اکسیژن را بررسی کرده و در صورت وجود گره و یا مانع، مسیر اکسیژن رسانی را باز کنید. اگر مسیر مسدود نیست برای تعمیر اکسیژن ساز با واحد خدمات پس از فروش زیست تجهیز تماس بگیرید.
  • بوق متوالی دستگاه: کثیفی فیلتر هوا موجب بوق زدن دستگاه به همراه اخطار صفحه نمایش E02 می شود. این بوق هر 6 ثانیه یک‌بار تکرار شده و با تمیز کردن فیلتر قطع می شود. اگر پس از تمیز کردن فیلتر، مشکل برطرف نشد برای تعمیر اکسیژن ساز با ما تماس بگیرید،
  • خطای صفحه نمایش E03 : این خطا با 10 بوق اخطار همراه است که پس از 3 ثانیه بوق‌ها تکرار خواهد شد. قبل از هر اقدامی مانومتر را بررسی کنید. به احتمال زیاد جریان خروجی از حد مجاز بیشتر شده و از خط قرمز نیز رد شده است.
  • لرزش غیر عادی اکسیژن ساز در هنگام کار: اکسیژن پلاس تولید زیست تجهیز شریف را روی سطح صاف قرار دهید تا بدون لرزش و صدای ناهنجار کار کند. خرابی کمپرسور و یا پایه های نگهداره آن موجب لرزش دستگاه می شود برای تعمیر اکسیژن ساز با ما تماس بگیرید.
EnglishIran