CPAP-APAP

……A comfy Breath.

Zist Tajhiz Danesh Poya


دستگاه سی پپ و اتو سی پپ چیست و برای چه بیمارانی استفاده می‌شود


سی پپ بنیو زیست تجهیز دانش پویا

به طور کلی امروزه با افزایش آلودگی هوا و عوامل مؤثر دیگر بیماری‌های تنفسی به یک مشکل حاد تبدیل شده است. به همین جهت شرکت زیست تجهیز دانش پویا (مدکمپ) دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی برای بیماران تنفسی را با بالاترین کیفیت تولید و در بازار عرضه می‌کند. تجهیزاتی نظیر دستگاه سی پپ و دستگاه اتو سی پپ برای کنترل روند بهبود بیماران تنفسی بسیار حائز اهمیت است. اگر قصد دارید در مورد این دستگاه اطلاعات بیشتری کسب کنید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید

معرفی شرکت زیست تجهیز دانش پویا (مدکمپ)

در ابتدا بهتر است با شرکت زیست تجهیز دانش پویا آشنا شوید. این شرکت در سال

۱۳۹۲ با تلاش تعدادی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران کار خود راآغاز کرد. از اهداف اصلی این شرکت ساخت وسایل و تجهیزات پزشکی با به‌کارگیری جدیدترین و به‌روزترین فناوری‌های دنیا است. این شرکت با بهره‌گیری از بهترین و ماهرترین متخصصان ایرانی محصولاتی باکیفیت بالا و مقرون به صرفه را به بازار عرضه می‌کند.

نخستین محصول این شرکت دستگاه اکسیژن ساز خانگی است که برای بیماران ریوی، قلبی وبه طور کلی کسانی که مشکلات تنفسی دارند توصیه می‌شود. محصول دوم این مجموعه دستگاه بای و سی پپ بنیو می باشد که در این مقاله در رابطه با این محصول تو ضیح خواهیم داد

پروانه بهر ه بردار ی از وزارت صنعت و معدن
مجوز وزارت صنعت و معدن و تجارت

دستگاه سی پپ واتو سی پپ چیست؟

دستگاه سی پپ و اتو سی پپ با وارد کردن فشار هوا بسیار خفیف به داخل ریه بیمار باعث باز شدن راه‌های تنفسی او می‌شود تا بیمار عمل تنفس را راحت‌تر انجام دهد.

می‌توان گفت وظیفه اصلی این دستگاه باز کردن گرفتگی‌های راه تنفس است به همین دلیل استفاده از آن برای بیمارانی که با بیماری انسداد دستگاه ریوی درگیر هستند و همچنین کسانی که شب‌ها موقع خواب خر و پف می‌کنند توصیه می‌شود.

استفاده از دستگاه CPAP یکی از مؤثرترین روش‌ها برای رفع گرفتگی راه‌های تنفسی و کنترل کردن مشکلات ریوی است.

یک لوله خرطومی که در سر آن ماسکی قرار گرفته است و انتهای آن به دستگاه متصل است که از طریق دستگاه فشار هوا خفیف به سمت ماسک هدایت می‌شود؛ بنابراین با قرار دادن آن ماسک بر روی لب و بینی این فشار هوا وارد ریه‌ها می‌شود و در نتیجه فرد راحت‌تر می‌تواند نفس بکشد.

از دستگاه سی پپ برای درمان چه بیماری‌هایی استفاده می‌شود؟

اینکه دستگاه سی پپ برای درمان و کنترل چه نوع بیماری استفاده شود باید توسط پزشک مشخص گردد. ممکن است برخی از بیماران به علت کم بودن شدت بیماری‌ به این دستگاه نیازی

نداشته باشند، اما در مقابل بیمارانی که علائم بیماری آن‌ها شدیدتر است و بیماری به گونه‌ای است که باعث ایجاد ناراحتی در فرایند تنفس می‌شود بهتر است که از این دستگاه‌های تنفسی استفاده کنند. به طور کلی این دستگاه برای بیماری‌های زیر مورداستفاده قرار می‌گیرد:

مشکلات تنفسی ناشی از نارسایی قلبی:

در بیمارانی که هایپرکاربی نداشته باشند می‌توانند از این محصول استفاده کنند. این دستگاه با خارج کردن مایعات آلوئولو باعث بهبود رونداکسیژناسیون می‌شود.

آپنه و انسداد ریه در خواب:

این دستگاه برای درمان آپنه و انسداد خواب از طریق باز نگه‌داشتن راه‌های تنفسی اثربخش است.

نارسایی در هیپوکسیمیک تنفس:

تصمیم برای استفاده از سی پپ برای درمان این بیماری با توجه به شرایط بالینی بیمار انجام می‌شود اما روی‌هم‌رفته این دستگاه می‌تواند برای بیماران نارسایی تنفسی هیپوکسیمیک بسیار مفید باشد.

انواع دستگاه CPAP سی پپ

این دستگاه انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن‌ها شامل ویژگی‌های منحصر به فرد خود می‌شوند.

انواع مختلف این دستگاه عبارت است از: 

دستگاه سی پپ فشار ثابت: در ای نوع دستگاه یا مشخص کردن میزان فشار هوا توسط پزشک به همان مقدار و به طور ثابت هوا وارد ریه‌های بیمار می‌شود.

       

دستگاه اتو سی پپ (خودکار): در این نوع دستگاه با در نظر گرفتن فشاری که بر ریه‌های بیمار وارد می‌شود، فشار هوا به صورت اتوماتیک توسط دستگاه مشخص و سپس به درون ریه‌ها منتقل می‌شود.

نوع خودکار این دستگاه برای کسانی که در هنگام خواب خر و پف می‌کنند مناسب است، چرا که با هر مدل خوابیدن نوع تنفس در خواب نیز تغییر می‌کند.

نحوه عملکرد دستگاه سی پپ

نحوه عملکرد سی پپ به این گونه است که با کشیدن هوای اطراف به داخل دستگاه و رساندن آن به فشار مشخص شده است. سپس این فشار مشخص شده را از طریق لوله و ماسک به ریه‌های بیمارمنتقل می‌کند. در بخشی که هوا را به داخل جذب می‌کند فیلتر‌های تعبیه شده است که آلودگی‌های هوا را به خود جذب می‌کنند و سپس هوای تمیز را به سمت ریه بیمار هدایت می‌کنند

. این دستگاه شامل رطوبت ساز هم می‌شود که برای راحتی بیشتر بیمار هوا را کمی مرطوب می‌کند. به طور کلی بیماران پس از استفاده از این دستگاه خواب راحت‌تری را سپری می‌کنند، زیرا با کمک آن دیگر در خواب وقفه تنفسی رخ نمی‌دهد و هوا تمیز و اکسیژن به خوبی به ریه‌ها منتقل می‌شود. البته به این نکته دقت داشته باشید که فیلترهای دستگاه را هر چند وقت یکبار باید بشویید.

چقدر طول می‌کشد تا دستگاه سی پپ عمل کند؟

دستگاه سی پپ برای هر فرد نسبت به فرد دیگر متفاوت عمل می‌کند. اگر یک شخص برای حفظ کردن راه تنفس خود میزان فشار دقیق و صحیحی را اعمال کند آپنه انسدادی یا همان خر و پف آن در همان لحظه درمان می‌شود. اما به صورت کلی درمان هر شخص متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از بیماران با استفاده اول به نتیجه دلخواه خود می‌رسند اما در برخی از افراد ممکن است کمی زمان ببرد تا بدنشان به دستگاه عادت کنند.

کلام آخر دستگاه

سی پپ و اتو سی پپ به طور کلی تجهیزات تنفسی برای کسانی که شکلات تنفسی آن‌ها مانع تنفس راحت در آن‌ها می‌شود و عمل تنفس را برای آن‌ها دشوار کرده است بسیار توصیه می‌شود. دستگاه سی پپ با بهره‌گیری از بهترین و جدیدترین فناوری‌های روز دنیا توسط شرکت زیست تجهیز پویا بنا شده است. محصولات این شرکت بسیار باکیفیت هستند و علاوه بر آن قیمت مناسبی نیز دارند.

این محصولات کاملاً ایرانی بوده و شامل ۲ سال گارانتی و ۱۰ سال ارائه خدمات می‌شود. به دلیل متنوع بودن این دستگاه حتماً قبل از خرید آن با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین و مناسب‌ترین نسخه آن را با توجه به نیاز خود تهیه کنید.

برای خرید این محصول ایرانی با کیفیت و دارای مجوز وزارت بهداشت از لینک زیر اقدام بفرمایید و در صورت نیاز به مشاوره با شماره تلفن 09923900265ارتباط حاصل به فرمایید

EnglishIran